Family Fair voor Stichting Opkikker

Op zaterdag 6 september vond de vierde editie van De Kegel Family Fair plaats in Amstelveen. Deze gezellige dag werd georganiseerd door Park de Kegel en stond dit jaar in het teken van Stichting Opkikker. En tijdens dit evenement werd een prachtig bedrag van €5000 gedoneerd aan Stichting Opkikker! Daar zijn we enorm dankbaar voor. Wij spraken directrice Wilma Schoonderbeek over de Family Fair.

Wilma vertelt: “De eerste keer dat we de Family Fair organiseerden, was na corona. Tussen mensen, personeel en bedrijven zit verbinding, maar die verbinding was door corona weg. Toen kwam het idee om een feest te organiseren voor het personeel en relaties. Maar toen we daar mee bezig waren, bleek dat er best veel mensen waren die een kraampje wilde opzetten. We besloten daarom om de Family Fair open te stellen voor heel Amstelveen, en dat was een groot succes!”

“Mijn insteek van dit feest was om het zelf te organiseren en ook om alles zoveel mogelijk gratis te houden, vooral ook voor de kinderen. Wij sponsoren daardoor alles wat voor de kinderen bedoeld is, zoals bijvoorbeeld het springkussen, pannenkoeken versieren en schminken. Dat maakt zo’n evenement laagdrempelig en gezellig. Ook voor gezinnen die het wat minder breed hebben. Zo is het echt een family fair.”

Aaneenschakeling van gezellige momenten

De dag was een groot succes. “Er waren dit jaar rond de 2000 mensen! Dat is meer dan vorig jaar. We begonnen op vrijdag met het opbouwen van het evenement en op zaterdagochtend zetten we de puntjes op de i. Het was die dag ook gelukkig heerlijk weer. De dag was een aaneenschakeling van gezellige momenten. Kinderen uit de buurt van Amstelveen traden bijvoorbeeld op met hun dansshow. Die hadden al een lange tijd van te voren geoefend en hadden ook weer mensen uitgenodigd. We hadden ook een zangeres die met de kinderen op het podium stond te dansen en te zingen. De hele dag door was het gezellig druk, mensen waren écht aan het genieten. En wij ook!”

Stichting Opkikker

“Omdat de Family Fair een familie-insteek heeft, staat elke editie in het teken van een goed doel. En de goede doelen die we kiezen, hebben ook een familie insteek. Met Stichting Opkikker voelen we overeenkomsten. Bij jullie staat de Opkikkerdag in het teken van een leuke dag, dat willen wij met de Family Fair ook. Jullie bouwen tijdens een Opkikkerdag een groot feest, en dat doen wij met de Family Fair ook. Dat zijn heel gezellige overeenkomsten. Bovendien werken we ook allebei samen met vrijwilligers. De stichting staat een heel jaar centraal.”

“De samenwerking met Stichting Opkikker was goed. Er waren mensen bij ons langs geweest om te vertellen over Stichting Opkikker. We mochten het kikkerpak lenen voor een dag, om daar leuke content mee te maken. En bij zo’n samenwerking worden er ook allerlei leuke ideeën bedacht die dan worden uitgevoerd. Dat maakt het zo leuk.”

Het gaat dan leven

Hoe de Family Fair zo’n succes is geworden? Volgens Wilma ligt dat vooral bij de inzet van de medewerkers. “We doen alles helemaal zelf. Alles staat dan met de inzet van de medewerkers van Grand Hotel Amstelveen, Bowling de Kegel en NTC Amstelveen, de bedrijven van Park de Kegel. We vergaderen over de Family Fair, er wordt afgesproken wat iedereen doet en iedereen doet dat dan ook. Ik kan daar echt van op aan. Iedereen die in het comité zit van de Family Fair is toegewijd aan het evenement en om het ook goed te laten verlopen. En het leuke is, is dat het een mix is van alle bedrijven die we hebben. Er zitten mensen uit de sales in het comité, maar ook mensen vanuit HR. Het kan iedereen zijn vanuit een van de bedrijven.”

“Voor zo’n evenement is het belangrijk dat het qua stemming, sfeer en doelstellingen met elkaar overeenkomt. Zo’n evenement gaat dan echt leven. Je moet de link tussen het goede doel en het evenement voelen en dat overbrengen aan je medewerkers. Dan wordt het evenement een succes.”